NOWA DATA NSC DIRECTOR CZYTAJ WIĘCEJ
RE/MAX
RE/MAX – lider na rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami
23 września 2020
organizacja eventu w hotelu
Organizacja eventu w hotelu. Najpewniejsze rozwiązanie?
24 września 2020

Zapachy do hotelu – co zrobić, aby w hotelu pięknie pachniało?

zapach mattik

Niezależnie od długości pobytu w hotelu goście oczekują, iż w nim odpoczną i poczują się wyjątkowo. Wśród wrażeń i odczuć związanych z miejscem ważną rolę odgrywa panujący zapach. Warto wiedzieć, jak zadbać o doznania węchowe hotelowych gości.

Siła zapachu

Chociaż wszyscy reagujemy pozytywnie na wonie uważane za przyjemne lub unikamy tych mniej sympatycznych, to zmysł węchu traktujemy z lekceważeniem. Mózg odbiera zapach dwutorowo. Woń analizowana jest rozumowo przez korę mózgową, ale też trafia do układu limbicznego sterującego uczuciami i pamięcią, które wymykają się kontroli. Moc zapachów tkwi w powiązaniu z emocjami i pamięcią – kontakt z przyjemnym, znajomym zapachem wywołuje pozytywne skojarzenia, ponieważ wydobywa zapomniane, a miłe sytuacje z przeszłości. W efekcie dzięki miłym konotacjom nasze nastawienie staje się przychylne. Dlatego rolę zapachów należy docenić w zarządzaniu hotelami, jeśli zależy nam na wywołaniu u gości pozytywnych wrażeń, a w konsekwencji sprawieniu, by skorzystali ponownie z naszych usług.

Z miłości do pięknego zapachu

Klienta od pierwszych chwil w hotelu, a potem podczas rozmowy w recepcji powinna owiać przyjemna woń. Pomocne okazują się rozmaite rozwiązania zapachowe. Dbając o komfort pomieszczeń hotelowych, warto znać możliwości profesjonalnych neutralizatorów i odświeżaczy powietrza. Neutralizator, np. linii AirGuard usuwa nieprzyjemne wonie – dym papierosowy, zapachy z kuchni oraz toalet. Natomiast odświeżacze charakteryzujące się trwałością wprowadzają przyjemną woń. Troską należy otoczyć hotelowe windy, sale konferencyjne, ale również siłownię czy baseny. Przyjemny zapach mogą rozpylać dyfuzory, ale wypada też zastosować punktowe odświeżacze w aerozolu. Natomiast w hotelowym spa powinny być wprowadzone zestawy do aromaterapii. Warto zwrócić uwagę na działanie odświeżaczy do tkanin, wywabią brzydkie zapachy z zasłon, dywanów i obić. Atmosferę hotelowych toalet można poprawić, umieszczając w nich aromatyczne pianki myjące oraz wkładki zapachowe. Atutem oferowanych środków zapachowych są ich właściwości odkażające. Pamiętać należy, że wybór nuty zapachowej jest kwestią indywidualną. Jej charakter powinien komponować się ze stylem hotelu. Warto poprosić o wsparcie profesjonalnego doradcę.

zapach mattik

artykuł sponsorowany

//]]>