Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Design Thinking. Dlaczego warto postawić na DTMethod®?

23 lutego 2024 Design Thinking

DTMethod® to stosowana na całym świecie i w różnych branżach metodyka prowadzenia procesów Design Thinking. Powstała w oparciu o badania naukowe i doświadczenia ekspertów oraz praktyków, a także jako odpowiedź na potrzeby interesariuszy. Jakie są jej założenia oraz dlaczego warto się na nią zdecydować, tworząc nowe produkty, procesy i usługi?

Metodyka Design Thinking na nowo zdefiniowana

DTMethod® to nie tylko kolejna metodyka Design Thinking. To kompleksowy i akredytowany przez APMG International zestaw zasad, wskazówek i narzędzi, które ubierają złożony proces w praktyczne ramy. Dzięki temu staje się on jaśniejszy, bardziej ustrukturyzowany, przewidywalny i uniwersalny. Pozwala to na efektywniejsze generowanie innowacyjnych rozwiązań i zapewnia solidne fundamenty dla każdego, kto chce zgłębić tajniki Design Thinking.

DTMethod® bazuje na 3 filarach: DTModel, DTRules&Roles, DTTools. Pierwszy przewiduje realizację procesu Design Thinking na podstawie 3 faz projektowych: eksploracyjnej, kreatywnej i konstrukcyjnej. Drugi filar zawiera 2 składowe:

  • DTRules – pryncypia metodyki, których przestrzeganie maksymalizuje szansę efektywnego zrealizowania w procesu. Istotne są tutaj przede wszystkim: koncentracja na ludziach, ich potrzebach oraz wyzwaniach; zaangażowanie zespołu oraz specyficzne podejście: etapowe, iteracyjne i oparte na faktach oraz ukierunkowane na uczenie się.
  • DT Roles – zakładający, że każda osoba zaangażowana w projekt pełni w nim określoną funkcję i ma w związku z tym konkretny zakres zadań i odpowiedzialności.

Z kolei DTTools to zbiór narzędzi, które można stosować w procesie i jego poszczególnych fazach, np. wywiady, obserwacje, ankiety, mapa potrzeb, macierz RIG, drzewo wyzwania itp.

Design Thinking

3 fundamentalne zalety DTMethod®

Zasadniczym celem Design Thinking jest tworzenie innowacyjnych i skupionych na użytkowniku rozwiązań, które dokładnie odpowiadają na potrzeby interesariuszy. Można to osiągnąć na różne sposoby, bazując na różnych dostępnych metodykach. Trzema fundamentalnymi zaletami DTMethod® są przede wszystkim:

  1. Struktura i jasność: DTMethod® zapewnia jasne wytyczne, które pomagają w ustrukturyzowaniu procesu myślenia projektowego.
  2. Narzędzia i techniki: Zawiera zestaw narzędzi, które ułatwiają identyfikację problemów i generowanie rozwiązań w odmiennych środowiskach i dla różnych grup docelowych.
  3. Uniwersalność: Metodyka jest odpowiednia dla różnych branż i problemów, co czyni ją uniwersalnym narzędziem do projektowania oraz implementowania innowacji.

Zrozum i opanuj DTMethod – zacznij od podstaw!

Aby w pełni wykorzystać potencjał DTMethod®, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie. Inprogress to akredytowany dostawca szkoleń z tej metodyki w języku polskim. Można je zrealizować stacjonarnie lub online (na żywo) w ciągu 2-3 dni. Kursy są dostępne na dwóch poziomach: Foundation (podstawowy) i Practitioner (zaawansowany). Nie tylko wprowadzają uczestników w strukturę i tajniki wykorzystania DTMethod, ale też pozwalają na praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy i umiejętności, umożliwiając zdobycie cennych, międzynarodowych certyfikatów.

Szkolenia DTMethod w Inprogress prowadzą doświadczeni trenerzy. Gwarantuje to solidne wsparcie, przygotowanie teoretyczne oraz sposobność praktycznego wykorzystania DTMethod w codziennej pracy i realnych scenariuszach biznesowych. Więcej na temat szkoleń (również w subskrypcji!) i zapisów na stronie organizatora.

DTMethod® jest zarejestrowanym znakiem towarowym INPROGRESS Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Materiał zewnętrzny

Jak być pewnym siebie?

Redakcja nationalsales.pl

Witamy na blogu nationalsales! Znajdziesz tutaj przede wszystkim dużo informacji o prawie pracy i marketingu, dzięki któremu wzniesiesz swoją firmę na wyżyny biznesu! Dowiedz się jakie są jego rodzaje i jak go odpowiednio prowadzić oraz jak efektywnie sprzedawać i wyróżnić się na rynku. Zapraszamy do lektury.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Design Thinking
Trendy w branży firm sprzątających – od ekologii po automatyzację
praca dentysty

Jesteś zainteresowany reklamą?

praca dentysty