Strona główna
Sprzedaż
Tutaj jesteś

Studia MBA dla HR (Human Resources)

25 kwietnia 2024 Studia MBA dla HR

Osoby, które pracują na co dzień w działach HR, ale chciałyby objąć wyższe stanowisko menedżerskie lub jeszcze mocniej włączyć się w procesy decyzyjne w firmie, mogą podjąć studia MBA dla HR. Program z jednej strony pozwoli im na usystematyzowanie zdobytej już wiedzy i rozszerzenie jej o aspekty związane z HR, z drugiej – umożliwi pozyskanie wyjątkowego know-how oraz zbudowanie sieci kontaktów biznesowych.

Studia MBA dla HR: dla kogo?

Program MBA HR prowadzony przez Uniwersytety WSB Merito jest kierowany m.in. do dyrektorów HR, którzy chcą mieć jeszcze większy wpływ na procesy decyzyjne w firmie (a zwłaszcza na decyzje podejmowane przez zarząd), doświadczonych pracowników chcących zawalczyć o wyższą pozycję w przedsiębiorstwie, a także do menedżerów, liderów oraz konsultantów zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi lub wprowadzaniem nowych trendów w obszarach HR.

To, co jest charakterystyczne dla programu MBA HR to fakt, że są to studia specjalistyczne; zajęcia są prowadzone przez praktyków biznesu i branży HR, a program uwzględnia najnowsze zjawiska i trendy na rynku pracy. Dzięki temu osoby, które zdecydują się na udział w programie, będą mieć aktualną wiedzę na temat zagadnień z branży HR; oprócz tego poznają też nowe rozwiązania w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Dla wielu osób istotny może być też fakt, że program MBA HR Uniwersytetów WSB Merito realizowany jest w formule online (z trzema zjazdami stacjonarnymi). Dzięki temu łatwiej jest pogodzić studiowaniez pracą zawodową oraz życiem rodzinnym.

Studia MBA mają o wiele więcej zalet

Warto jednocześnie pamiętać, że każdy program MBA pozwala m.in. na zdobycie cennego know-how. Do programu mogą aplikować jedynie osoby, które mają już wykształcenie wyższe i doświadczenie zawodowe, dzięki czemu uczestnicy wymieniają się zdobytą wiedzą między sobą. Dodatkowo udział w programie MBA to też świetna okazja na zbudowanie lub rozwinięcie sieci kontaktów biznesowych; networking często pozwala znaleźć np. partnera biznesowego.

studia mba

Program MBA HR jest zatem programem specjalistycznym, kierowanym do osób, które już pracują w branży. Warto podkreślić, że jego ukończenie daje takie same korzyści, co wszystkie inne programy Master of Business Administration, np. wyższe zarobki

Absolwenci MBA statystycznie zarabiają więcej

Absolwenci MBA często osiągają ponadprzeciętne zarobki. Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z 2022 r. wynika, że mediana pensji osób posiadających tytuł Master of Business Administration wynosi aż 14 000 zł brutto. Dla porównania, z danych GUS wynika, że w październiku 2022 r. mediana wynagrodzeń Polaków (bez względu na poziom wykształcenia, doświadczenie zawodowe, stanowisko itd.) wynosiła 5701,62 zł brutto. Warto jednocześnie podkreślić, że mediana zarobków osób po studiach MBA była znacząco wyższa nie tylko od ogólnopolskiej średniej, ale też np. od mediany wynagrodzeń osób z wykształceniem wyższym magisterskim inżynierskim (8100 zł) czy wyższym magisterskim (7250 zł). Nic dziwnego zatem, że studia MBA przyciągają także osoby, które mają nadzieję na wyższe zarobki i pracę na dobrze płatnych stanowiskach.

Artykuł sponsorowany

Redakcja nationalsales.pl

Witamy na blogu nationalsales! Znajdziesz tutaj przede wszystkim dużo informacji o prawie pracy i marketingu, dzięki któremu wzniesiesz swoją firmę na wyżyny biznesu! Dowiedz się jakie są jego rodzaje i jak go odpowiednio prowadzić oraz jak efektywnie sprzedawać i wyróżnić się na rynku. Zapraszamy do lektury.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty Fitanu - jak je zrobić?
Studia MBA dla HR
budżetowanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

budżetowanie