NOWA DATA NSC DIRECTOR CZYTAJ WIĘCEJ
Outsourcing usług sposobem na obniżenie kosztów firmy
15 kwietnia 2021
Najważniejsze trendy sprzedaży
Najważniejsze trendy sprzedaży w 2021 roku
6 maja 2021

Trzy trendy przywództwa 2021 roku

trendy przywództwa

Pandemia koronawirusa zmieniła globalny rynek. Oddziałała również na pozycję lidera. Poznaj trzy trendy przywództwa 2021 roku.

Trendy przywództwa 2021 roku: budowanie pozytywnej atmosfery w zdalnych zespołach

Praca zdalna była w tym roku kluczową przeszkodą dla wielu menedżerów i powszechnie uważa się, że ta tendencja zostanie utrzymana. Chociaż przyniosła zupełnie nowy zestaw wyzwań przywódczych, odpowiedzią może być powrót do podstaw.

Satysfakcjonująca sprzedaż i zmiana dostawcy? To częstsze niż Ci się wydaje! [RAPORT]

– Jako liderzy musimy pomyśleć o tym, jak moglibyśmy się komunikować osobiście i zrozumieć, jak to przekłada się na technologię – mówi dr Miriam Moeller z UQ Business School. – Gdybyś siedział na spotkaniu twarzą w twarz, a jeden z członków twojego zespołu nie uczestniczył w spotkaniu, spojrzałbyś na jego mowę ciała pod kątem oznak, że jest wyłączony. To samo podejście należy zastosować w przypadku komunikacji wirtualnej – szczególnie w grupie – dodaje.

Najważniejsze trendy w HR

Liderzy muszą również nauczyć się rozpoznawać, czy cyberprzemoc ma miejsce i jak radzić sobie z konfliktem międzyosobowym w zespole w środowisku wirtualnym. Dla wielu przywódców jest to nowe środowisko. Menedżerowie będą musieli być bardziej uzbrojeni we współczucie i empatię, aby efektywnie zarządzać pracownikami, którzy pracują z domu.

Trendy przywództwa 2021 roku: zmiana sposobu myślenia

Zaskoczyć może fakt, że połowa firm z listy Fortune 500 2019 powstała w okresie spowolnienia gospodarczego. W rzeczywistości wiele współczesnych biznesowych, w tym Airbnb, Slack i Uber, to dzieci globalnego kryzysu finansowego.

Dr Frederik von Briel mówi, że sekret tkwi w przyjęciu przedsiębiorczego sposobu myślenia, aby wykorzystać zmiany i zakłócenia środowiskowe, a nie zostać przez nie opanowanym. Podczas swoich szeroko zakrojonych badań zidentyfikował kluczowe kroki, aby to zrobić dobrze.

Jak wizerunek marki wpływa na sprzedaż?

Po pierwsze, liderzy muszą jasno określić, kiedy zachodzą zmiany i zrozumieć ich cechy. Na przykład, chociaż pandemia COVID-19 już doprowadziła do pewnych oczywistych roszad społecznych i ekonomicznych, Frederik uważa, że ​​jej pełny efekt jeszcze się nie ujawnił. Prawdopodobnie nastąpią dodatkowe zmiany technologiczne, regulacyjne, społeczno-kulturowe, makroekonomiczne lub polityczne, które przyniosą nowe możliwości organizacjom, które są gotowe do działania.

Po drugie, konieczne jest też zrozumienie, jakie możliwości przyniesie zmiana. Czy w jej rezultacie będzie można zrobić coś szybciej? Czy będziesz można stworzyć coś nowego? Otwartość i kreatywność odgrywają kluczową rolę w 2021 roku.

50 procent sprzedaży w firmie dowozi tylko 10 procent handlowców. Skąd to wynika? Prawo Price’a

Trendy przywództwa 2021 roku: dobre samopoczucie w przywództwie

Kwestionując tradycyjny pogląd, że wyniki ekonomiczne są jedynym wskaźnikiem sukcesu, podejście to stawia dobre samopoczucie w centrum przywództwa. To z kolei wpływa na wydajność.

Najważniejsze trendy w biznesie 2021

Dobre samopoczucie to globalny ruch uznawany na najwyższych szczeblach przywódczych. Premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, niedawno wskazała, że ​​uznaje ekonomię i dobrobyt ze sobą nierozerwalnie – po prostu nie można mieć jednego bez drugiego. Dobre samopoczucie w przywództwie to podejście do biznesu i społeczeństwa, które ma na celu maksymalizację wyników w ośmiu elementach: ekonomicznych, materialnych, fizycznych, psychologicznych, społecznych, kulturalnych, środowiskowych i duchowych. Kluczem do tego podejścia jest właściwe wyważenie – zamiast skupiać się na jednym lub dwóch elementach, liderzy muszą znaleźć równowagę we wszystkich ośmiu.

Źródło: business.uq.edu.au

NSC Director
16 września 2021
DoubleTree by Hilton Warszawa

Sprawdź nas także na Facebooku:

National Sales Congress

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jak zmienia się przywództwo XXI wieku? O liderach w czasach kryzysu

//]]>