NOWA DATA NSC DIRECTOR CZYTAJ WIĘCEJ
Wpływ pandemii na sprzedaż
Wpływ pandemii na sprzedaż
3 lipca 2021
zyski
Sytuacja branży hotelarskiej w pandemii. Pierwsze zyski dopiero w 2022 roku?
7 lipca 2021

Pięć nawyków najlepszych sprzedawców

Pięć nawyków najlepszych sprzedawców

Jak stać się najlepszym sprzedawcą i zwiększać swoje cele sprzedażowe? Najlepsi sales managerowie trzymają się kilku kluczowych praktyk. Sprawdź pięć nawyków najlepszych sprzedawców.

Nie tracą czasu

Bogaci sprzedawcy nigdy nie marnują czasu z kontrahentami, którzy nie mają budżetu, aby inwestować w ich rozwiązania. Stawka godzinowa najlepszych sprzedawców wynosi kilkaset dolarów/euro za godzinę, czyli więcej niż w przypadku najlepszych prawników w największych firmach na świecie. Sprzedawcy ci rozumieją, że spotkanie z potencjalnym klientem niskiego prawdopodobieństwa zakupu kosztuje ich pieniądze. Jeśli chcesz się osiągnąć najlepszy poziom dochodów, należy sprzedawać tylko najgorętszym leadom.

Strategie przywództwa – najważniejsze umiejętności

Sprzedają najlepszym

Powszechnie uważa się, że najlepsi sprzedawcy zamykają więcej sprzedaży niż ich konkurenci, ale to nieprawda. Zamiast tego uwagę kierują na większą sprzedaż. Warto się więc skupić na większych transakcjach. Choć wymagają one tyle samo pracy, co przeciętny handel, zysk jest wykładniczo wyższy.

Najważniejsze trendy w HR

Koncentrują się tylko na zadaniach zarobkowych

Są dwa rodzaje zadań, które wykonuje się każdego dnia – te, które zarabiają i te, które nie zarabiają. Najlepsi sprzedawcy doskonale wiedzą, na których mogą najwięcej zyskać i robią tylko te rzeczy. Wszystko inne zlecają – formalności, realizację zamówień i obsługę klienta. Skupiają się na poszukiwaniach klientów, spotkaniach sprzedażowych i okazjonalnej grze w piłkę z najlepszymi kontrahentami.

Stawiają na otwartość

Kiedy większość najlepszych sprzedawców dokonuje sprzedaży, od razu szuka następnej okazji do podpisania kolejnych umów. Dzisiejsza sprzedaż jest dla nich szansą do znacznie większej jutro. Nowi i obecni klienci mogą stanowić potężną okazję na otwarcie na polecenia. Nie przepuszczają jej.

Satysfakcjonująca sprzedaż i zmiana dostawcy? To częstsze niż Ci się wydaje! [RAPORT]

Wyniki nad rzeczy do zrobienia

Zapewne masz dzisiaj do wykonania 25 zadań. Jeśli je zrobisz, prawdopodobnie nie będziesz bogatszy niż wtedy, gdy obudziłeś się rano. Masz również kilka kluczowych punktów, które chcesz osiągnąć, takie jak rozwijanie nowych relacji, zamykanie dużej sprzedaży i odnawianie istniejących. Wciąż jednak pozwalasz, aby zadania, które uważasz za „pilne”, odciągały cię od tych wyników, które mają największe znaczenie. Najlepsi sprzedawcy nie popełniają tego błędu. Odrzuć swoją listę rzeczy do zrobienia i skup się na wynikach, które przyniosą pieniądze.

14 września 2021, Warszawa
Więcej informacji: nationalsales.pl

Sprawdź nas także na Facebooku:

National Sales Congress

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jak zmienia się przywództwo XXI wieku? O liderach w czasach kryzysu

//]]>