Jak uniezależnić się od opinii innych ludzi?

Kiedy i gdzie zaczyna się zamykanie sprzedaży?
2 stycznia 2019
Błędy w wewnętrznej rekrutacji szkodzą najczęściej tym, którzy awansują
18 stycznia 2019

Jak uniezależnić się od opinii innych ludzi?

Jest taki genialny cytat Abrahama Maslowa : „LUDZIE WIELKICH OSIĄGNIĘĆ ŻYJĄ NIEZALEŻNIE OD OPINII INNYCH”. W wielkim skrócie, jeśli chcesz od życia nieco więcej niż przeciętności musisz uodpornić się na to co pomyślą i powiedzą o Tobie inni. I nie chodzi o to, żeby mieć to gdzieś. Chodzi o to, że opinie innych ludzi nie mogą paraliżować Ciebie i Twoich działań.
Pytasz JAK?
A bardzo prosto: poprzez EMOCJONALNE HARTOWANIE.
Tak jak możesz przyzwyczaić się – poprzez DOBROWOLNĄ & KONTROLOWANĄ EKSPOZYCJĘ – do wysiłku, chłodu czy gorąca, w ten sam sposób wyrabiasz mięśnie odporności na krytykę. Czyli regularnie zabierasz swoje życie emocjonalne na emocjonalną siłownię by stało się silniejsze, bardziej odporne i bardziej elastyczne.
Jeszcze raz podkreślam słowo ‚DOBROWOLNĄ’ bo proces hartowania się to nie masochistyczny wyrok tylko świadoma DECYZJA mająca na celu wzmocnienie.
Przy okazji słowa DECYZJA…
Model wygląda tak: DECYZJA -> JASNOŚĆ -> SPÓJNOŚĆ -> ŻĄDANIE.
Podejmujesz świadomą DECYZJĘ bycia osobą, która będzie żyła niezależnie od opinii innych ludzi. Bo – powtarzam – to jest TWOJA decyzja.
A potem czas na JASNOŚĆ: czego zatem chcesz? Na czym tej nowej osobie, czyli nowemu Tobie, będzie najbardziej zależało? Jaką miarą będziesz mierzyć swój sukces i swoje osiągnięcia? Po co robisz to co robisz i czemu będziesz służyć?
Następnie czas na SPÓJNOŚĆ, czyli zjednoczenie w jednej, prostej linii tego co myślisz, tego co mówisz i tego co robisz. A w tej spójności pomaga Ci ŻĄDANIE – żądanie od siebie tego, by robić to co trzeba by stać się tym kim chcesz być i mieć to, czego pragniesz. ŻĄDANIE nie oznacza – w tym wypadku – bycia pretensjonalnym czy roszczeniowym. Oznacza PODNIESIENIE WŁASNYCH STANDARDÓW. Oznacza WYMAGANIE od siebie więcej – bo stać Cię na więcej i bo chcesz więcej.
Krytyka i hejt są najniższą formą konkurowania. Forma ta celuje prosto w Twoje emocje i poczucie wartości a jej celem jest Twoje samoumniejszenie. Jeśli autentycznie chcesz być człowiekiem wielkich osiągnięć, nie możesz pozwolić sobie na to, by to co czujesz stanęło na drodze temu, na co zasługujesz…
Bo przypominam:
„LUDZIE WIELKICH OSIĄGNIĘĆ ŻYJĄ NIEZALEŻNIE OD OPINII INNYCH”.
Artykuł autorstwa Rafała Mazura: www.ZenJaskiniowca.pl
//]]>