NOWA DATA NSC DIRECTOR CZYTAJ WIĘCEJ
koronawirus
Jak koronawirus odbił się na warszawskich, handlowych ulicach? [RAPORT]
1 grudnia 2020
Prawo Price’a
50 procent sprzedaży w firmie dowozi tylko 10 procent handlowców. Skąd to wynika? Prawo Price’a
15 grudnia 2020

Biznesowy prezent na święta. Co wybrać dla współpracowników i partnerów?

biznesowy prezent

Zazwyczaj trudno wybrać prezent dla najbliższych, a co dopiero dla ludzi, których zna się nieco mniej. Biznesowy prezent na święta. Na co zdecydować się na zawodowym gruncie?

Pomysłów na biznesowy prezent na święta wbrew pozorom jest wiele. Jakie jest podstawowe kryterium jego wyboru? Przede wszystkim relacja, która łączy partnerów. Innego upominku będzie szukał manager dla swojego podwładnego, a innego dwóch kolegów z pracy, którzy spędzają niekiedy czas również poza nią. Nie ulega wątpliwości, że systemów zależności jest tyle, ile relacji na stopie zawodowej. Ponadto, najtrudniej dobrać podarunek dla osoby, której się nie zna – na przykład nowego kontrahenta.

Karta podarunkowa

To jeden z najbardziej uniwersalnych i jednocześnie docenianych giftów. Pracodawca zamiast na siłę starać się uszczęśliwić pracownika firmowym kubkiem lub eleganckim długopisem, może zainwestować w kartę, którą ten dowolnie wykorzysta. Dobiera się je pod kątem branżowym albo ogólnym. Zakres finansowy zależy od samego managera. Zwyczajowo przyjmuje się, że środki na niej zawarte nie powinny być mniejsze niż 150 zł. To dobra alternatywa także dla partnerów biznesowych, których zna się nieco mniej.

Biznesowy prezent

Zestaw prezentowy

Jakie prezenty są ogólne i trafiają do szerokiego grona konsumentów? Takie, które używane są na co dzień. Do nich zaliczyć można dobrą kawę, aromatyczną herbatę, domową konfiturę, a także elegancko opakowaną czekoladę. To wszystko w jednym koszu prezentowym z pewnością umili nie tylko przygotowania do świąt, ale również rodzinny czas po wieczerzy wigilijnej. To rozwiązanie jest lepsze dla bliskich współpracowników. Jest to bowiem podarunek bardziej personalny i nie wypada go dać osobie, z którą nie łączy relacja większa niż stricte biznesowa.

Biznesowy prezent zestaw

Alkohol

Choć wydaje się, że jest to oklepany prezent, to w wyższych kręgach biznesowych jest najczęściej używanym. W okresie świątecznym podarunek ten zostanie dobrzy przyjęty niemalże na każdym szczeblu znajomości. Połączyć go można od razu z sylwestrowym świętowaniem i partnerom wręczyć… szampana! Alkohol jako biznesowy prezent na święta sprawdzi się za każdym razem.

Akcesoria do alkoholi

Skoro już mowa o trunkach, w biznesowych kręgach dobrym prezentem będą również akcesoria do nich. Wykonane z dobrych materiałów, najwyższej jakości posłużą na lata i staną się ozdobą każdego biura. Co można zaliczyć do tej kategorii? Eleganckie karafki, stylowe otwieracze, korkociągi, nalewaki czy pompki próżniowe. Te ostatnie pozwolą na zachowanie świeżości alkoholu, co jest szczególnie istotne w przypadku trunków. W końcu w relacjach biznesowych używane są z umiarem, a nadmierne ich napowietrzenie zazwyczaj nie sprzyja smakowi.

Biznesowy prezent alkohol

Słodkie święta

Co zrobić, żeby jeszcze bardziej umilić partnerom i kontrahentom święta? Podarować im trochę słodyczy! Na rynku jest wiele firm, które sprzedają czekoladę w różnych oryginalnych wydaniach jako biznesowy prezent. Nie chodzi tu wyłącznie o zwykłą tabliczkę, a pudełka z bogatym wyborem ekskluzywnych pralin. W wydaniu eleganckim prezent nada się dla dalszych współpracowników. Wiele firm personalizuje jednak swoje wyroby (produkuje się między innymi czekoladowe zabawki, narzędzia i inne).

słodycze

Eleganckie akcesoria

Prezent biznesowy dla kogoś, kogo zna się nieco mniej, musi być na tyle neutralny, by mógł się wpasować w gusta dużej grupy, ale i elegancki, by zachować zawodowy sznyt. Dobrym rozwiązaniem są więc akcesoria, które staną się użyteczną częścią zawodowego wyposażenia. Zaliczyć do nich można między innymi srebrne lub złote wizytowniki czy też stylowe aktówki. Ponadto, wlicza się w nią również spinki do mankietów czy broszki dla kobiet. Warto jednak pamiętać, że nie powinny one być stricte gadżetem reklamowym, ponieważ wtedy rośnie prawdopodobieństwo, że nie zostaną użyte.

Doświadczenia

W czasach, kiedy posiadamy coraz więcej rzeczy, warto jest postawić na „experience”, czyli wydarzenia, które zapamięta się na długo. Świetny biznesowy prezent to między innymi możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych, kursach czy szkoleniach. Pracodawcy powinno zależeć na tym, by jego pracownik stawał jest coraz lepiej wykwalifikowany i kompetentny. Warto więc przeglądnąć oferty eventów, które pomogą mu w rozwoju i sprawią, że do swojego CV dopisze koleje umiejętności.

Niewiele jest wydarzeń, które cechują się tak wysokim poziomem merytorycznym i bogatą obsadą prelegencką, jak National Sales Congress. Event ten od lat pozytywnie wpływa na rozwój przedsiębiorców różnych branż, ucząc zarządzania, wynajdując nowe metody na zwiększenie sprzedaży i czerpiąc z doświadczenia ekspertów biznesu, których zawodowa droga bogata jest w sukcesy.

Różne odsłony National Sales Congress

Kolejne edycje National Sales Congress to szeroka gama zagadnień:
National Sales Congress Wrocław odbędzie się 14 września 2021 we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Poruszone zostaną kwestie rozwoju firmy pod kątem sprzedażowym, innowacji na drodze do lepszych wyników finansowych i zmian, które trzeba wprowadzić, by przedsiębiorstwo zarabiało więcej
NSC Director to z kolei wydarzenie poświęcone mistrzowskim strategiom przywództwa. 16 września 2021 w Warszawie uczestnicy dowiedzą się, jak stać się liderem na miarę XXI wieku, co zrobić, by być najlepszym przywódcą w czasach kryzysu i jak zwiększyć efektywność zespołu
NSC Hotels dedykowane będzie wszystkim tym, którzy w trudnych dla branży hotelarskiej czasach chcą zwiększyć sprzedaż usług. Planowana data wydarzenia to 21 września 2021 w Warszawie

Z okazji świat przygotowaliśmy specjalną ofertę. Najlepszy biznesowy prezent, który przyczyni się do rozwoju w branży, to voucher na wydarzenie z cyklu National Sales Congress.

W przypadku NSC Wrocław w cenie 349 zł można nabyć elegancki, drukowany voucher z biletem Silver (między innymi miejsce w strefie Silver, wstęp do strefy wystawienniczej) lub VIP (między innymi miejsce w strefie VIP, wstęp do stref wystawienniczej oraz networkingowej). Oferta ważna do 23 grudnia.

Voucher NSC Hotels to drukowany prezent z biletem w wersji Standard lub General. Za 349 zł nabywa się nie tylko możliwość udziału w prelekcjach, ale również wymiany doświadczeń z prelegentami, korzystania ze strefy wystawienniczej, networkingu i zdobycia certyfikatu. Oferta ważna do 23 grudnia.

Tylko 16 z 20 voucherów pozostało natomiast na NSC Director. Voucher zawiera między innymi zniżki na NSC – Mistrzowskie Strategie Sprzedaży, spotkania z mówcami czy lunch. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Sprawdź nas także na Facebooku:

National Sales Congress

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jak zmienia się przywództwo XXI wieku? O liderach w czasach kryzysu

//]]>