NOWA DATA NSC DIRECTOR CZYTAJ WIĘCEJ
branża hotelarska
Branża hotelarska w kryzysie. Straty mogą sięgać 500 milionów w miesiąc!
1 czerwca 2021
Marketing wsparcia sprzedaż
Marketing wsparcia sprzedaży. Jeden z najistotniejszych elementów firmy
21 czerwca 2021

Jak inspirować pracowników? Skuteczna motywacja

motywacja

Wypalenie zawodowe i stagnacja w pracy to jedne z najtrudniejszych wyzwań dla każdego zatrudnionego. To również problem dla managerów. Skuteczna motywacja. Jak ją osiągnąć?

Gdy wypłata danej osoby jest w stanie pokryć jej potrzeby, pieniądze zwykle stają się mniej ważne jako czynnik realizacji pracy. Znacząca rola na polu zawodowym, zdolność do wprowadzania zmian – to tylko niektóre z innych rzeczy, których ludzie potrzebują, aby być naprawdę zmotywowani i zainspirowani w pracy. Jak osiągnąć maksymalną wydajność pracownika dzięki staniu się dobrym managerem?

Najważniejsze trendy w HR

Zacznij od siebie

Czy sam pasjonujesz się misją i celami swojej organizacji? Jeśli nie, jest bardzo mała szansa, że będziesz w stanie zainspirować kogokolwiek innego. Być może będziesz musiał najpierw popracować nad ponownym ożywieniem własnego zaangażowania i entuzjazmu zawodowego i ponownie poczuć, jakbyś chciał zmienić świat. Dopiero taka postawa przełoży się na dodatkową motywację innych.

Podziel się swoją misją z każdym pracownikiem

Podziel się misją i celami swojej firmy z ludźmi, którzy dla ciebie pracują. To da im poczucie przynależności i połączenia z całością firmy. O wiele bardziej ekscytujące jest dzielenie się misją, motywowanie niż wykonywanie niepowiązanego zadania pracy. Poczucie wkładu w cel i sukces firmy sprawia, że ​​każda praca wydaje się ważniejsza.

Strategie przywództwa – najważniejsze umiejętności

Daj pracownikom możliwość maksymalizacji ich talentów, uczenia się i rozwoju

Skoncentruj się na mocnych stronach i talentach każdego pracownika; na rozwijaniu tego, kim naprawdę jest. Kiedy ktoś na co dzień robi to, co wykonuje najlepiej, na pewno przyjdzie z nim satysfakcja z pracy. A gdy pracownik nie rozwija się w biznesie, staraj się zachęcać go do zgłębiania mocnych stron dzięki kolejnym celom, wyzwaniom. W miarę możliwości należy zawsze zachęcać do szkolenia i rozwoju kariery. Przyczynia się to do poczucia samorealizacji pracownika i jest niezwykle satysfakcjonujące.

Okazuj uznanie

Zarządzający styl strachu i kar tłumi produktywność. Jeśli w ogóle nie ma informacji zwrotnej, pracownicy niekiedy przestają się starać. W przeciwieństwie do tego niezliczone badania dowiodły, że ludzie są znacznie lepiej zmotywowani są przez stosowanie pozytywnej informacji zwrotnej. Zamiast skupiać się na słabościach pracowników, skup się na ich mocnych stronach i chwal ich zawsze, gdy zasługują na pochwałę.

Uznanie za dobrze wykonaną pracę w formie nagród to także droga do utrzymania motywacji pracowników. Nie muszą rozbijać banku; spersonalizowane ciasto lub bon podarunkowy można docenić tak samo jak duży bonus finansowy.

Satysfakcjonująca sprzedaż i zmiana dostawcy? To częstsze niż Ci się wydaje! [RAPORT]

Zachęcaj pracowników do wyrażania opinii i dzielenia się pomysłami

Zapytaj o opinie i pomysły swoich pracowników w celu wdrożenia ich w działania firmy. Dzięki temu pracownicy poczują się naprawdę docenieni jako integralna część kształtowania sukcesu i przyszłości organizacji. Skrzynki z sugestiami, spotkania i dyskusje grupowe to tylko kilka sposobów, w jakie pracownicy mogą przedstawiać swoje pomysły. Powinni mieć poczucie, że są mile widziane w każdej chwili.

Bądź firmą, z której można być dumnym

Czy świat jest lepszy dzięki Twojej usłudze, produktowi lub firmie? Ludzie mają silne poczucie dumy pracując dla firmy, której uczciwość i dobra reputacja to znaki rozpoznawcze.

Pozwól na środowisko pracy oparte na autonomii i zaufaniu

Chociaż pracownicy muszą wiedzieć, kiedy i w jaki sposób należy wykonać zadania, nie mogą w pełni wykorzystać swojego potencjału, gdy są nadmiernie zarządzani w skali mikro. Ten rodzaj managementu tworzy atmosferę nieufności i ostatecznie prowadzi do tego, że pracownicy dają mniej z siebie, stają się mniej efektywni; w rezultacie kreatywność i motywacja szybko zostają zgaszone.

Zapewnienie pracownikom autonomii i zaufania wraz z odpowiedzialnością jest znacznie bardziej efektywne i pozwala im poprawić wydajność i jakość pracy. Motywacja pojawia się dzięki temu sama.

NSC Director
16 września 2021
DoubleTree by Hilton Warszawa

Sprawdź nas także na Facebooku:

National Sales Congress

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jak zmienia się przywództwo XXI wieku? O liderach w czasach kryzysu

//]]>