Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Ozdoby na choinkę DIY. Czym można przystroić drzewko?

27 października 2023 Ozdoby na choinkę DIY


Nie możesz już doczekać się Świąt Bożego Narodzenia? Uwielbiasz dekorować dom, a ubieranie choinki to czynność, która sprawia Ci najwięcej radości w tym okresie? Masz już dosyć plastikowych ozdób, które widzisz, na co drugim drzewku i chciałbyś/abyś, aby w tym roku Twoja choinka była wyjątkowa i niepowtarzalna? Rozwiązanie jest proste – ozdoby wykonane własnoręcznie!

 

Czy warto samodzielnie robić ozdoby świąteczne?

Okres przedświąteczny wiąże się z wielkimi przygotowaniami do spotkania z najbliższymi. Zależy nam, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik i często brakuje nam czasu, aby się tymi chwilami przygotowań zwyczajnie cieszyć. Wspólne przygotowywanie świątecznych ozdób może być miłym przerywnikiem między kompletowaniem składników na wigilijną wieczerzę a gruntownym sprzątaniem całego mieszkania. Poza tym to świetna rozrywka dla dzieci. Nie tylko będą się bawić przy tworzeniu dekoracji, ale również poczują się ważne w całym procesie przygotowań, gdy ich dzieła sztuki zawisną na honorowym miejscu na choince. To też bardzo dobry sposób na wspólne spędzanie czasu, którego zwykle mamy niewiele. Czas świąt wiąże się także z wieloma wydatkami. Stworzenie ozdób samodzielnie z materiałów, które w większości mamy w domach, może podratować budżet i pomóc w spokojnym zaplanowaniu wydatków. Co więcej, wiele z tych ozdób będzie można wykorzystać kilkukrotnie. Brzmi dobrze, prawda?

 

Ozdoby prosto z kuchni

Wiedziałeś/aś, że Twoje ozdoby choinkowe mogą być nie tylko wyjątkowe, ale też… smaczne? Dużą część dodatków na świąteczne drzewko możesz zrobić z produktów dostępnych w kuchni. Mogą to być na przykład zwyczajne suszone plastry pomarańczy przewleczone sznureczkiem lub własnego wypieku pierniczki. Świetnie sprawdzą się jako klasyczne ozdoby. Równie dobrze możesz wykorzystać laseczki cukrowe czy zwykłe cukierki, które również można zawiesić dzięki nitce na świerkowych gałązkach. Ciekawym pomysłem będzie także wykorzystanie anyżu i lasek cynamonu. W swojej kuchni mogą także zawisnąć łańcuchy choinkowe. Do tego celu możesz użyć na przykład pestek słonecznika i dyni, suszonych owoców, a nawet… popcornu! Białe uprażone ziarna kukurydzy będą prezentowały się niczym śnieżny puch na Twojej choince.

 

Papier, nożyczki i klej…

Takie proste, a tak wiele pięknych ozdób można stworzyć za pomocą kilku podstawowych artykułów biurowych. W tym przypadku pomoc dzieci może okazać się nieoceniona – nie tylko ze względu na frajdę przy wykonywaniu ozdób, ale także dzięki ich nieograniczonej wyobraźni. Możecie zacząć od wycięcia pasków kolorowego papieru i połączeniu ich w długi łańcuch. Ciekawe dekoracje mogą wyjść także poprzez ozdobienie różnymi materiałami styropianowych kul, które bardzo dobrze zastępują klasyczne bombki. Jeśli lubicie robótki ręczne, to równie dobrze Wasze ozdoby choinkowe możecie wykonać na szydełku! Jeśli po jesiennych spacerach w parku zostały Wam jeszcze zapasy jarzębiny czy szyszek – je również można wykorzystać! Ogranicza Was tylko wyobraźnia i… wielkość choinki!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nationalsales.pl

Witamy na blogu nationalsales! Znajdziesz tutaj przede wszystkim dużo informacji o prawie pracy i marketingu, dzięki któremu wzniesiesz swoją firmę na wyżyny biznesu! Dowiedz się jakie są jego rodzaje i jak go odpowiednio prowadzić oraz jak efektywnie sprzedawać i wyróżnić się na rynku. Zapraszamy do lektury.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

hurtownie z artykułami
Subiekt Nexo
Dbaj o swój samorozwój!

Dbaj o swój samorozwój!

12 kwietnia 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dbaj o swój samorozwój!